Skip to main content

Консультація інфекціоніста

Лікар інфекціоніст:

Саніна Катерина Сергіївна,
каб. 29

Інфекційні хвороби – це хвороби, які викликаються мікробами. Мікроби є скрізь – у повітрі, ґрунті та воді, вони живуть на шкірі та в організмі як тварин, так і людей. Багато з мікробів є нешкідливими, деякі чинять корисну дію для організму, але є мікроби, які викликають захворювання, в тому числі з невідворотними наслідками.
Інфекційні захворювання можуть викликати безліч різних симптомів. Деякі настільки м’які, що ви можете навіть не помітити якихось симптомів, інші ж можуть загрожувати життю. Для певних інфекцій існують свої методи лікування, для інших, скажімо вірусів, медицина винайшла лише методи профілактики такі як вакцинація, і навчилася лікувати лише наслідки інфекції, без можливості назавжди позбавити організм збудника захворювання.
При первинному відвідуванні лікар вислуховує скарги та здійснює фізикальний огляд пацієнта. Він зосереджується не лише на наявності симптомів, але й тривалості та тяжкості їх прояву. До уваги обов’язково беруться минулі захворювання, прийом лікарських засобів, наявність алергії, ваша соціальна історія (фізичні контакти, поїздки, утримання тварин тощо). Метою такого збору інформації є необхідність визначитися з наявністю та конкретністю інфекційного захворювання.
Звернення до лікаря-інфекціоніста може бути самостійним або за направленням сімейного лікаря чи терапевта, якщо:
  • симптоми захворювання пацієнта стійкі до лікування, в тому числі антибіотиками;
  • інфекцію важко діагностувати;
  • захворювання супроводжується високою температурою та важкими ускладненнями;
  • пацієнтом плануються подорожжі або захворювання виникло після подорожжі;
  • у пацієнта діагностовані ВІЛ, СНІД, гепатити В та С.
Підтвердження того чи іншого інфекційного захворювання та здійснюється на підставі висновків лабораторних, а іноді також інструментальних досліджень, які обов’язково призначаються лікарем.